Beroun B - TATRAN 2:2

Toto utkání by se dalo nazvat utkáním jara. Pro oba týmy to byla konfrontace s tím nejlepším, co se letos v 1. A třídě objevilo. Jistě i pro hráče bylo pěkné, že se zde přímo rozhodovalo o prvním místě. A právě i důležitost tohoto utkání přilákala na tribunu několik zajímavých fotbalových osobností. Ke cti Tatranu hovoří, že s ním opět dorazila ustálená skupina příznivců z řad rodičů a ostatních příbuzných. A nedbaje na to, že se hrálo venku, tak byli naši fanoušci chvílemi pěkně slyšet. Zejména kolem 37. minuty prvního poločasu. Zápas hraný od čtrnácté hodiny nebyl díky pěknému vedru vůbec snadný. Proti Tatranu také hovořilo to, že domácí využili toho, že povolali několik hráčů z jeiich A mužstva hrající divizi. A teď k samotnému utkání. Hned v úvodu jsme se vzadu dopouštěli zbytečných individuálních chyb, které soupeř nepotrestal. Naší první šanci jsme zaznamenali asi po 10. minutách hry. Nedobře strážený Míra Truksa dostal míč do běhu a jen díky jeho nerozhodnosti v zakončení mohl zůstat brankář Berouna v klidu. Hrál se vyrovnaný fotbal s mírnou převahou domácích. První změnu skóre měli na svědomí domácí. Po projití levou stranou hrací plochy našel jeden ze soupeřů svého spoluhráče u zadní tyče, který se nemýlil. - 1:0 Nutno podotknout, že měl svoji roli jednoduchou díky zmatku v naší obraně, ze kterého vyplynulo nepokrytí tohoto útočníka našimi beky. Ovšem kluci v těch úžasných dresech zelené barvy ani náhodou zbraně nesložili! Minutku po inkasované brance dochází k faulu na Davida Vidunu v blízkosti berounské branky. Výsledkem přímý volný kop a hlavička Martina Tótha, která končí v síti!! - 1:1 A najednou i domácí pociťují, že Tatran nebude snadný soupeř. A tak se stává, že častěji jsme u míče právě my. Naše snažení vygradovalo dalším fíkem do soupeřovi kasy! Střelu Patrika Vitnera brankář možná ani nepostřehl, narozdíl od fotografa! Míč je bezpečně v síti! - 2:1 V dalším průběhu utkání odoláváme tlaku nejen domácích hráčů a tak se stává, že v 37. minutě inkasujeme branku na 2:2. O poločasové přestávce dostali kluci hlavně pokyn, kterým se trenér snažil udržet naší ukázněnost. Bohužel někteří hráči "domácím" přímo zavdávají příležitosti, kdy Tatran dostává karty za řeči a zakopnuté míče a Beroun zahrává jeden nepřímý kop za druhým. Musíme sportovně přiznat, že v druhém dějství měli berouńáci více šancí na vstřelení branky. Několikrát nás zachraňovala nepřesná koncovka soupeře a také Petr Kabele. Nejvíce nám snad zatrnulo při střele z nějakých 18 metrů, kterou našemu brankáři tečoval do protipohybu jeden z beků. OVšem Petr prokázal kvality a vytěsnil balón na roh. Jednou také na poslední chvíli vykopával míč téměř z brankové čáry Pavel Šíma. Ale jelikož se skóre již nezměnilo, tak tomuto utkání již zustalo přisouzeno skóre 2:2. Kluci zaslouží pochvalu za výkon a nasazení v tomto zápase. Překážek v něm měli více než dost, ale zhostili se ho dobře! Příští utkání sehrajeme na domácím kolbišti s týmem Králova Dvora v sobotu 28. května. Výkop v 10:00 je celekem přívětivý i pro spáče! Přijďte tedy naše kluky povzbudit svými hlasivkami i Vy!