SK Rakovník - Tatran RAKO Rakovník 2:4 (0:2)

I žákovské derby pro Šamotecké

SK Rakovník 97' - Tatran Rakovník 2:4 (0:2)
Přátelské utkání starších žáků skončilo naším zaslouženým vítězstvím.

V lehce deštivém počasí nastoupili naši hráči téměř v plné sestavě. Chyběli pouze Zbynďa Fiala a Lukáš Přibyl.

Skóre se na stavu 0:0 moc neohřálo. Hned ve druhé minutě centruje Eichler na Šímu a ten nedává domácímu brankáři Helebrantovi sebemenší šanci! - 0:1 Dále se zápas ubírá od vápna k vápnu a sem tam se někdo snaží ohrozit branku. Domácím to celkem dobře kombinuje v útočné fázi, ale v obranné je to už podstatně horší. Toho dokážeme využívat rychlými přečísleními, která většinou táhne Pavel Šíma. Po jednom takovém je Šíma faulován necelých 18 metrů od branky domácích. Rozhodčí Rudolf Tichý nařizuje přímý volný kop a jeho exekuce se ujímá Patrik Vitner. Volí tvrdou střelu přímo na branku. Jeho projektil míří sice do připravených rukavic brankáře "eSKáček", ale déšť dělá svoje, míč si nachází skulinku a sebejistě míří do sítě! - 0:2

Druhý poločas je na branky přece jen bohatší. Po dvou minutách šel ostrý přízemní centr před naší branku a Péťa Nováček vsítil. - 1:2 Tatranští bijci však kontrují brzy. Pavlík Šímů svým typickým průnikem postupuje vpřed, vpřed a vpřed, po brankové čáře, střela a trefuje tyč a poté Houdka, který směřuje míč do kasy! -1:3. V padesáté druhé minutě hry si Petr Faigl projde naší obranou jako nůž máslem, ze 3 hráčů si udělá kužely a šikovně zavěsí! - 2:3 Poslední brankový počin zaznamená Zdeněk Eichler, kdy si v pokutovém území lehce posune míč a rázem již vymetá levý horní růžek! -2:4.