ČTĚTE!! Vše k turnaji v Říčanech (12.12.2010)

Nominace: Kabelka, Tůmis, Houďas, Mára, Brožíno, Míra T., Šimi, Ajchi,

Důležité  upozornění :

-                     do sportovní haly nebudou v žádném případě vpuštěni hráči, kteří budou mít obuv s černou podrážkou (vyjma značkové sportovní obuvi určené pro sálové sporty). Rovněž tímto žádám trenéry a funkcionáře jednotlivých mužstev, aby při vstupu do haly použili přezůvky!!

Pravidla hry :

-                     jednotlivá utkání se hrají na hřišti házenkářských rozměrů včetně házenkářských branek

-                     utkání se hraje na 1 x 14 minut hrubého času, pauza mezi jednotlivými zápasy je 2 minuty.

-                     V případě jiného počtu přihlášených mužstev než je 6 budou hrací časy upravené. Mužstvo uvedené v časovém harmonogramu jako domácí bude hájit vždy branku vzdálenější od vstupu do sportovní haly

-                     počet hráčů na hřišti je 4 + 1 , střídá se libovolně hokejovým způsobem

-                     na delších stranách hřiště se nehraje na auty (hrazení). Autové vhazování se provádí pouze tehdy, když míč opustí hrací plochu (tribuna). Po kratších stranách hřiště se na auty a rohy hraje. Rohový kop se z prostorových důvodů nekope, ale je rozehráván autovým vhazováním. Branka dosažená vhazováním přímo z rohu neplatí.

-                     Kop od branky (aut) rozehrává vždy brankář a to libovolně rukou nebo nohou z kteréhokoli místa v brankovišti přičemž míč nemusí brankoviště opustit. Tento míč nesmí bez dotyku země nebo některého z hráčů přejít rovnou na polovinu soupeře. Rovněž tak míč chycený ve hře nesmí brankář rozehrát bez dotyku země nebo některého z hráčů přímo na polovinu soupeře.

Brankáři není povoleno , aby si při uvádění míče do hry po autu rozehrál sám míč mimo brankové území a pokračoval ve hře nohou jako hráč a rozehrával míč na polovinu soupeře bez dotyku země nebo některého z hráčů. V případě porušení tohoto pravidla zahrává soupeř volný přímý kop ze středového kruhu.

-                     pokud některý z hráčů zahraje míč do střechy haly, zahrává soupeř volný přímý kop ze středového kruhu

-                     při úmyslné malé domů nařídí rozhodčí pokutový kop (samozřejmě za malou domů se nepovažuje pokud brankář míč zpracuje na prsa, zahraje nohou nebo bránící hráč zahraje malou domů hlavou stejně jako ve velkém fotbale), pravidlo o malé domů se netýká kategorie minipřípravek

-                     pokud brankář zahraje rukou mimo vyznačené brankové území, nařídí rozhodčí pokutový kop

-                     při halových turnajích se v žádném případě nesmí používat skluzů

-                     při tvrdém faulu nebo skluzu udělí rozhodčí žlutou kartu a postižené mužstvo bude hrát po dobu dvou minut oslabeno. Minimální počet hráčů na hřišti je 2 + 1. Při větším počtu udělených žlutých karet se tresty načítají stejně jako v ledním hokeji. Při velmi tvrdém zákroku nebo při nesportovním chování udělí rozhodčí červenou kartu. V tomto případě bude postižené mužstvo hrát oslabeno po dobu tří minut. Vyloučený hráč musí opustit prostor sportovní haly. V dalším utkání může tento hráč nastoupit

-                     při  jakémkoli rozehrávání míče může nejbližší protihráč stát ve vzdálenosti minimálně tři metry

-                     hráči absolvují turnaj v normální výstroji určené pro velký fotbal včetně holenních chráničů